KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15528111
nr 1552 8111
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, Getter. Signerad, numrerad 29/70. Bildmått: 15x11 cm, yttermått inklusive ram: 31x24
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
måndag 17 juli 2023
kl 20:34:00
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell